Potápění: 6 důvodů proč je super se potápět

12.08.2018

1) Vše má svůj čas

Při potápění je nejdůležitější bezpečnost a dobrý pocit. Je tedy naprosto esenciální mít vše zkontrolované a připravené. Hlavně žádný spěch. Připravujeme si výstroj, pliveme do brýlí a pak poslední kontrola na hladině a pomalu začínáme klesat a vyrovnávat tlak v uších. A hlavně si to náramně užít!

2) Výborné i pro nás zrakově postižené

Ve vodě se vše zdá až 3x větší než ve skutečnosti. Je to tedy ideální prostředí pro „slepouše“, kteří si ve vodě mohou užívat ostré pohledy na centimetrové věci, ale i ryby vzdálené několik desítek  metrů. Ostře i bez dioptrických brýlí.

3) Prohloubení vztahu

Základem amatérského potápění je takzvaný buddy systém, při němž se vždy potápíte s někým dalším. Ideální na zkoušku vztahu – jak přátelského, tak partnerského. Pokud někomu důvěřujete natolik, že víte, že v případě nutnosti to bude on(a), kdo Vám zachrání život a podá svůj druhý zdroj kyslíku, je jasné, že se na takového člověka můžete spolehnout i v daleko banálnějších životních situacích. A my už v tom máme jasno.

4) Dlouhé plavby lodí

Na místo ponoru většinou musíme dojet, převážně lodí. V ceně potápění tedy máme zároveň výlet lodí a skvělý oběd, který vaří kuchaři přímo na lodi, zatímco se potápíme.

5) Káva s neskutečnými výhledy

Skvělé pro milovníky kávy. Ne, že by na lodi měli prvotřídní espresso, ale výhledy z lodi na dlouhé písečné pláže nebo na zalesněné pobřeží jsou nesrovnatelné s výhledy z oken sebelepší hipsterské kavárny. Takže tu i to kafe chutná tak nějak lépe.

6) Když čokoláda pomáhá

Z vědeckých výzkumů vyplynulo, že čokoláda pomáhá proti dekompresní nemoci. Takže se poctivě futrujeme 70% tmavou čokoládou před každým ponorem (pokud nestihne dojít dřív, než se dostaneme k poslednímu ponoru). Nic nepodceňujeme.

 

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.